10 roślin doniczkowych dobrych dla Twojego zdrowia!

Home : Kwiaciarnia : 10 roślin doniczkowych dobrych dla Twojego zdrowia!
10 roślin doniczkowych dobrych dla Twojego zdrowia!

źródło: pinterest.com

Dobierając rośliny doniczkowe do naszych wnętrz zwykle myślimy o ich wyglądzie, a nie walorach zdrowotnych. Tymczasem dobry wybór kwiatów może skutecznie oczyścić powietrze w twoim mieszkaniu. Raport NASA pokazał, że wiele rodzajów roślin doniczkowych ma właściwości odtruwające, świetnie usuwa toksyny, szkodliwy kurz i bakteria oraz  może skutecznie poprawić jakość powietrza, które nas otacza. Oto 10 roślin, które musisz mieć w swoim otoczeniu!

  1. Bluszcz pospolity

Wyjątkowo łatwa w uprawie winorośl Ten łatwy w uprawie wieloletni winorośl jest szczególnie skuteczny w redukowaniu unoszących się w powietrzu cząstek kału, co czyni go idealnym oczyszczaczem powietrza do łazienki. Ponadto badania wykazały, że bluszcz może również pomóc w zwalczaniu poziomów pleśni w domu.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

2. Sanseweria, język teściowej

Ta roślina w sypialni zapewni Ci spokojny i zdrowy sen. Uwalnia w nocy tlen, pomagając oddychać podczas snu. Idealny do filtrowania szkodliwych substancji z powietrza. Nie lubi przelewania.

3. Lawenda

Lawenda jest świetna w łagodzeniu stresu i bezsenności. Łagodzi lęk, niepokój, a nawet depresję!

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

4. Aloes

Łodygi tej wyjątkowej rośliny słyną z właściwości leczniczych, wygładza i nawilża podrażnioną skórę. Nadaję się na oparzenia, odmrożenia czy leczenie opryszczki.

5. Gerbera

Przez NASA okrzyknięta najskuteczniejszą doniczkową rośliną przy usuwaniu benzenu z powietrza w pomieszczeniach i wytwarzania powietrza w nocy. Pomoże szczególnie w nocy, nawet przy bezdechu sennym.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

6. Paproć

Ta niedoceniana od dawna roślina doniczkowa jest idealnym nawilżaczem powietrza. Podobnie jak wymienione wyżej – pomaga oczyszczać powietrze z toksyn.

7. Aglaonema

Udowodniono, że ta tropikalna roślina skutecznie czyści formaldehyd i benzen, znajdujące się w detergentach i kosmetykach.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

8. Rapis wyniosły

Jest to jedna z niewielu roślin, które mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu amoniaku, który można znaleźć w szeregu środków czyszczących. Są drogie, aby kupić w pełni dorosłe, więc możesz chcieć kupić mniejszy lub zacząć od nasion.

9. Zielistka Sternberga

Dla tych z was, którzy są początkujący w uprawie roślin doniczkowych, ten okaz jest idealnym wyborem. Będzie walczył z toksynami, w tym z tlenkiem węgla i ksylenem, rozpuszczalnikiem stosowanym w przemyśle drukarskim i gumowym. Jeśli masz zwierzęta domowe, jest to jedna z niewielu roślin domowych, która jest nietoksyczna dla zwierząt.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

10. Chryzantema

Walory nie tylko zdrowotne – rozjaśni każde pomieszczenie. Te piękne kwiaty pomagają odfiltrować wiele toksyn, w tym amoniak i benzen, które często znajdują się w plastikach, detergentach i klejach.